Kadınlar Portalı
Kadınlara Özel Bilgi Sitesi

Yeni Doğum Yapanlar Nasıl Kilo Verebilir?

0 135

Yeni doğum yapanlar nasıl sağlıklı kilo verebilir? Gebelik dönemi başlı başına sıkıntılı, meşakkatli bir süreçtir. Doğum yapayım, bebeğim sağlıklı dünyaya gelsin demekle maalesef herşey bitmiyor. Bazı kadınlar metabolik açıdan şanslı oluyorlar ve gebelik sürecini sadece 1-2 kilo fazlayla atlatabiliyorlar. Fakat bazıları da varki 20 kiloya kadar alıp, bu defa psikolojik bunalıma girebiliyor. Bu durum annenin süt yapmasını bile engelleyebilmektedir. O nedenle gebelik sonrasında yediklerimize, içtiklerimize çok dikkat etmemiz gerekiyor.

Zayıflama İlaçları YASAK!

Bu yazımızda biz sizlere şunu yerseniz kilo verirsiniz böyle yaparsanız zayıflarsınız demiyeceğiz. Yeni doğum yapan kadınların kilo verme süreci -almış oldukları kiloya bağlı olması kaidesiyle- birkaç ay sürebilir. Şunu unutmamak gerekir ki kilo vereyim derken bebeğin beslenmesini de ihmal etmemek gerekir. Neticede siz ne alırsanız bebeğiniz de sizinle birlikte onu almış olacak.

Yeni doğum yapanlar nasıl kilo verir? Öncelikle zayıflama ilaçlarından kesinlikle uzak durulmalıdır. Eğer kilo vermek için hangi kilo verdiren ilaç olursa olsun, ister bitkisel olsun ister kimyasal hiç fark etmez kesinlikle bu tarz ürünlerden uzak durmanız gerekiyor. En azından ilk 6 ay boyunca hiç bir şekilde bu tarz ürünleri alıp hem kensi sağlığınızı hem de bebeğinizin sağlığını riske etmeyiniz.

Zayıflama Hareketleri İşinize Yarar

Bunun yerine süt yapıcı, vitamin oranı yüksek, bebeğe fayda verici gıdaları alıp spor yapmayı deneyebilirsiniz. Günde en az 1 saat yürüyüş yaparak yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Bir noktadan sonra yürüyüş bile yeterli olmayacaktır. Eğer yaranız, ağrınız sızınız yoksa bölgesel yağ yakıcı egzersizleri yaparak fazla yağlardan kurtulmayı deneyebilirsiniz. Bunun için sitemizde paylaşmış olduğumuz zayıflama hareketleri başlıklarını inceleyebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsiniz...

BİR CEVAP BIRAKIN..

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.