Kadınlar Portalı
Kadınlara Özel Bilgi Sitesi

Sperm Yutmak Haram mıdır? Zararları Nelerdir?

Sperm Yutmak Zararlı mıdır? Tadı nasıldır? Dinen caiz midir? İşte cevapları

Kadınların sperm yutması dinen caiz midir? Bu yazıda sperm yutmak ile alakalı birçok sorunun cevabını bulabileceksiniz. Bunlardan bazıları sperm yutmak haram mıdır, tadı nasıldır, zararları nelerdir, sağlığa faydaları var mıdır gibi sorulardır…

0 2.693

Özellikle internetin yaygınlaşmasıyla birlikte birçok konu merak edilip, gün yüzüne çıkmaya başladı. Bunlardan bir tanesi de sperm yutmak ile alakalıdır. Özellikle müslüman coğrafyalarda çokça merak edilen sperm yutmak dinen haram mıdır, islamiyette caiz midir gibi soruların yanıtlarını da sizlerle paylaşmak istedik. Bu konuyu detaylı bir şekilde araştırdık. Onlarca internet sitesi dolaştık ve sperm yutmak ile alakalı paylaşılan bilgileri okuduk. İlk olarak -iddia edildiğine göre- sperm yemenin yada yutmanın sağlığa bilinen bir zararı yoktur. Bu bilgi ile alakalı kesin sonuçlara ulaşamadığımızdan kesinlikle öyledir diyemiyoruz.

Sperm Yutmak Caiz midir?

Bu soruya cevap vermeden önce şunu belirtmek istiyoruz. Kur’an-ı Kerim’de bir şeyin yazılmamış olmaması o konuda insanların serbest bırakıldıkları yada caiz olacağı anlamına gelmiyor. Bazı kimseler ağza spermin akıtılmasını normal olarak görebilir. Birçok kişinin normal olarak görmesi de o şeyin doğru olduğuna, doğru yapıldığı anlamına gelmez.

Kur’an-ı Kerim’in Bakara Suresi’nde yer alan 223. ayette “Eşlere, üreme organından olmak şartıyla, istenildiği şekilde yaklaşılabileceği” belirtiliyor. Burada üreme organından olmak şartıyla kısmını hatırlatmak isteriz. Oral yolla gerçekleşecek olan bir cinsel ilişkinin Kur’an açık bir şekilde yazılmıyor olması onun haram olmadığı anlamına da gelmez. Yani bu mesele tam olarak nasıl anlatılır bilemiyoruz fakat meni ve mezinin haram olduğunu, bunların ağız yoluyla da alınıyor olmasının haram olacağını hatırlatmak istiyoruz.

Sperm Yutmak Zararlı mıdır? Yararları Nelerdir?
Sperm Yutmak Zararlı mıdır? Yararları Nelerdir?

Benzer şekilde ne kadının erkeğin c*nsel organını ağzına alması ne de erkeğine kadının c*nsel organını ağzına alması da dinen caiz olmamakla birlikte haramdır. Bu konuyla alakalı olarak Sorularla İslamiyet isimli internet sitesinde konuyu araştırmanızı tavsiye ederiz. İlgili konuya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Son olarak erkeğin, kadınına arkadan yani anal yolla yaklaşması da dinen haramdır. Allah bu türlü ilişkiye giren kişileri lanetlemiş, onlara rahmetle bakmayacağını da belirtmiştir. Bu da dipnot olarak dursun.

Sperm Yutmak Sağlığa Zararlı mıdır?

Günümüzde her insanın elinde cep telefonuyla birlikte internetin olmuş olması her türlü bilgiye ulaşmasını daha da kolaylaştırmaktadır. Genellikle 18+ üzeri filmlerde izlenilen sahneler insanların aklına türlü fikirlerin gelmesine neden olmaktadır. Bunlardan bir tanesi de erkeğin kadınına c*nsel ilişki esnasında -istediği yada istemediği- bazı şeyleri yaptırmak istemesidir. Genelde Türk toplumu olarak bu duruma karşı çıkan bir toplum olsakta bunu yapmak isteyen kadınların olduğuda bir gerçektir.

Konunun başında söylediğimiz gibi sperm yutmak -şimdilik ve bildiğimiz kadarıyla- sağlığa zararlı değildir. Hatta bazı yerlerde faydaları maddeler halinde sıralanmış olsa da bunların da doğruluğu teyit edilmiş değildir.

Spermin Tadı Nasıldır?

Bazı kişiler merak edebileceğinden dolayı tadı ile alakalı da bir araştırma yaptık ve internette paylaşıldığına göre sperm tadının ekşimsi, acı yada tuzlu olabileceği belirtiliyor. Anladığımız kadarıyla her sperm için bu tat aynı değilmiş. Farklı olabiliyormuş.

Sperm Yutmak Haram mıdır?

Aşağıdaki yorum alanından sizler de sperm yutmak ile alakalı düşüncelerinizi, yorumlarınızı paylaşabilirsiniz. Yapacağınız yorumlarda lütfen argo ifadeler kullanmaktan, insanlara hakaret etmekten çekininiz. Seviyeli bir tartışma olmasını sağladığınız için teşekkür ederiz. Bu yazı Kadınlar Portalı’nın özel içeriği olup, kaynak gösterilmeden kopyalanması yasaktır.

Bunları da beğenebilirsiniz...

BİR CEVAP BIRAKIN..

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.