Kadınlar Portalı
Kadınlara Özel Bilgi Sitesi

Öldüren Zayıflama Hapı / Çayı Hangileridir?

0 151

Zayıflama hapları öldürür mü? İnsanı öldüren zayıflama ilaçları nelerdir? Allah’a şükürler olsun ki son zamanlarda bu tarz haberleri duymuyoruz. İnşaallah hiç bir zamanda duymayız. Fakat zayıflama hapı kullanırken dikkatli olmak gerekir. Zira bazı zayıflama hapı kullanımı ölümle neticelenebilir. (Allah korusun) Aynı durum zayıflama çayı içinde geçerlidir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır.

Öldüren Zayıflama Hapı

Elbette zayıflama hapı eczanede satılıyor diye size zarar vermeyeceği anlamına gelmez. Netice itibariyle eczanelerde bile satılıyor olsa içinde kullanılan malzemelere karşı alerjiniz olabilir, mevcut sağlık probleminizi olumsuz yönde tetikleyici etken maddeleri barındırıyor olabilir.

Öldüren zayıflama hapı hangileridir? Bu sorunun net bir cevabı yok. Bundan yıllar evvel meksika biber hapı kullandığı gerekçesi ile ölen biri olmuştu. Tam 6 ay gibi kısa bir sürede 17 kilo veren genç kız 7. ayda, bir düğünde hayatını kaybetmişti. Sonradan kızın ölüm nedeni olarak kullanmış olduğu zayıflama hapı belirtildi.

Zayıflama ilaçları öldürür mü?

Dediğimiz gibi son birkaç yıldır zayıflama hapı / ilacı kullandığından dolayı ölen kimse rapor edilmemiş olsa da internette satılan, denetimleri maalesef yeterli olmayan zayıflama ilaçları kullanmadan önce mutlaka doktora danışmak gerekir.

Şeker hastalarının, kalp-damar hastalarının, kronik rahatsızlığı olan kişilerin, emziren veya gebe olan kadınların herhangi bir şekilde kilo verdiren, zayıflama ilaçları kullanmaları tavsiye edilmiyor. Eğer ciddi kilo probleminiz varsa mutlaka uzman bir hekime görünüp tedavi olmanız daha sağlıklı olacaktır. Doktor kontrolüyle eczanede satılan zayıflama ilaçları sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz açısından daha iyi olacaktır.

Bunları da beğenebilirsiniz...

BİR CEVAP BIRAKIN..

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.