Kadınlar Portalı
Kadınlara Özel Bilgi Sitesi

Moringa tozu nedir? nasıl kullanılır? kullananlar

Moringa zayıflama tozu kullanıcı yorumları, nasıl kullanılır, şikayetleri

0 1.011

Şifalı bitki olarak bilinen moringa oleifera hakkında geçen hafta detaylı bilgi vermiştik. Bir de moringa tozu var. Bu yazımızda moringa tozu nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri var mıdır gibi sorulara yanıt vermeye çalışacağız. Sizler de moringa yaprağı tozu kullananlar alanından ürün hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Kafanıza takılan soruları sormaktan lütfen çekinmeyiniz…

Moringa tozu nedir?

Halk arasında mucize zayıflama bitkisi olarak biliniyor. Gerçek adı moringa oleifera bitkisi olan bu doğal bitki ılıman iklimlerde yetişiyor ve sağlık açısından oldukça faydalıdır. Yaprağından sapına, kökünden dallarına kadar istifade edilen bu mucizevi bitki son zamanlarda ülkemizde de epey rağbet görmeye başladı. Genelde Afrika ve Amerika’nın ortalarında yetişen bu bitkiyi Asya ülkelerinde de görebiliyoruz. Hatta bazı ülkelerde fıstık yerine de kullanılmaktadır.

Moringa yaprakları dilenirse salatalara eklenerek tüketilebilir. Biraz pahalı olduğundan dolayı genelde insanlar moringa tozu olarak satın alıp yoğurt, kefir, süt içine ekleyerek tüketmeyi tercih ediyor. Dilerseniz yemeklerinizin de içine katarak moringa bitkisinin faydalarından istifade edebilirsiniz.

Moringa tozu faydaları nelerdir?

Aslında moringa çayı nedir başlıklı yazımızda bu bitkinin faydalarından uzunca bahsetmiştik. Dilerseniz linke tıklayarak ilgili yazıya ulaşıp, detaylarını öğrenebilirsiniz. Yine de kısaca bahsetmek gerekirse normal bir portakalın içindeki C vitamininden birkaç kat fazla C vitamini barındırıyor. A vitamini hakeza öylesine… Ayrıca potasyum, magnezyum, çinko, kalsiyum da bol miktarda bulunuyor.

Hepsi bu kadar mı? Elbette hayır. En önemlisi de güçlü bir antioksidandır. Yani yediğiniz besinlerdeki yağları dışarıya atarak mevcut toksinlerinde vücudunuzdan çıkmasını hızlandırmaktadır.  Kısaca neresinden bakarsanız bakın vücuda faydaları olan bir bitkidir.

  • Cildi güzelleştirir
  • Zayıflamanızı sağlar
  • Yaraların hızla iyileşmesini sağlar
  • Sindirim sistemini düzenler
  • Görme bozukluklarını giderir.
  • Bağırsakları çalıştırır.
  • Mide ağrısına iyi gelir.
  • Doğal bir mineral kaynağıdır.
  • Zengin protein kaynağıdır.
  • Suyla birlikte kullanılırsa sudaki bakterileri öldürüp, pisliklerin çökmesini sağlıyor.

Moringa tozu kullanıcı yorumları

Değerli hanımlar elbette bu kadar faydası olan bir şeyde aşırıya kaçmak iyi değildir. Yani zayıflama uğruna yada bağırsakları çalıştırmak adına kalkıp günlük 1 fincan çay içmek yerine 4 fincan içmek sağlığa zarar verecektir. Kullanırken aşırıya kaçmadan, tadında bırakarak kullanınız. Tıpkı tuz, biber gibi… Sayfanın altından moringa tozu kullanıcı yorumları alanından ürün ile alakalkı görüşlerinizi, düşüncelerinizi paylaşmayı lütfen unutmayınız. Az öncede söylediğimiz gibi moringa çayı kullananlar neler söylemiş diye merak ediyorsanız linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Bunları da beğenebilirsiniz...

BİR CEVAP BIRAKIN..

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.