Kadınlar Portalı
Kadınlara Özel Bilgi Sitesi

GAPS Diyeti Hakkında Herşey: Nedir? Nasıl Yapılır? Yapanlar, Yasaklar

Gaps diyeti nedir? Gaps diyeti nasıl yapılır? Bağırsak detoksu gaps diyeti yapanlar, kullanıcı yorumları, şikayetleri ve daha fazlası oldukça detaylı olan bu yazımızda paylaşılıyor.

0 187

Gaps diyeti nedir? Gaps diyeti nasıl yapılır? Bağırsak detoksu gaps diyeti yapanlar, kullanıcı yorumları, şikayetleri ve daha fazlası oldukça detaylı olan bu yazımızda paylaşılıyor. Lütfen bu yazıyı okurken bir bardak yeşil çay içmeyi ihmal etmeyiniz…  Bu yazımızda GAPS kitabı hakkında bilgiler paylaşılacak, diyet nasıl yapılır, dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir, bu diyetin yasakları var mıdır yok mudur bütün bu konuları ele alacağız. Öncelikle bu yazıyı hazırlamak 1 günümüzü aldı. Kapsamlı bir araştırma, onlarca site arasından harmanlanmış bilgiler, asıl önemlisi de gaps diyeti ile alakalı Ayşe Tolga gibi önemli isimlerden verilerin derlenmesi tam olarak 1 günümüzü aldı. Bugün bu yazıdan başka bir yazı yayınlamadık. Bu da böyle biline 🙂

Gaps Diyeti Kitabı Yazarı Hakkında

Uzman Doktor Natasha Campbell-McBride tarafından yazılan gaps diyeti kitabı dünyada hayli popüler durumda. Bu doğal olarak ülkemizde de epey talep görmüş, hakkında çok fazla araştırma yapılan bir konudur. Doktor Campbell, nöroloji ve beslenme uzmanıdır. Doktor Natasha’nın hikayesi oldukça ilginçtir. Yazarın resmi internet sitesine www.doctor-natasha.com linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Zaten Gaps diyeti de bir nevi bu ilginç hikaye ile ortaya çıkıyor. İngiltere’ye eşinin yanına taşınan Doktor Natasha’nın oğlu için otizm teşhisi konulur. Bu konu hakkında yıllar süren araştırmalarının neticesinde bağırsağındaki sorunlardan dolayı çocuğunun otizmli olduğunu farketmiştir. Sonrasında geliştirmiş olduğu tedavi yöntemleri ile oğlunun eski sağlığına kavuşmasını sağlamıştır. Daha sonra da bildiğiniz üzere gaps diyeti olarak tüm dünyada nam salmaya başladı. Şimdilerde sizler de bu diyet programı hakkında araştırma yapıyor, sağlığınızı daha da iyi bir noktaya ulaştırmak istiyorsunuz.

Gaps Diyeti Nedir?

Sağlıklı olmayı kim istemez ki? Her ne kadar iyi bir film repliği gibi görünse de aslında bu hayatımızın bir parçasıdır. Herkes sağlıklı olmak, fit bir vücuda sahip olmak, uzun ömürlü bir yaşam sürmek ister. Bunun için birçok kişi dünyanın parasını harcayarak tedavi yöntemleri geliştirmek yada bizzat tedavi olmak istemektedir. Fakat sormamız gereken asıl soru sizce de nasıl sağlıklı oluruz değil midir? Bu sorunun cevabını bulmuşsanız eğer o zaman pek fazla sorun kalmıyor geriye. Fakat araştırmalar gösteriyor ki sağlıklı bir hayat sürmenin en temel maddelerinden bir tanesi sağlıklı bir şekilde beslenmektir. Eğer sağlıklı bir şekilde beslenmiyorsanız -özellikle yaşadığımız dönemde- o zaman birçok hastalık kapıda hazır bekliyordur. Belki gençlik yıllarında bu hasalıklar kendini belli etmez ancak yaş ilerledikçe, organlarımız yaşlandıkça birer birer dökülmeye başlayacaktır.

Bu nedenle dengeli ve sağlıklı beslenmeyi hayatımızın belirli dönemlerinde değil her anında uygulamamız gerekiyor. Yani gelinlik giyileceğiz zaman yada mezun olunacağı zaman diyet yapmamak gerekir. Ya da sadece kilo kaybetmek için diyet programları uygulanmamalıdır. Diyet programları daha sağlıklı bir yaşam sürebilmek adına her gün, yediklerimize dikkat ederek devam ettirilmelidir.

Özellikle internetin hayatımıza bu denli girmiş olmasıyla hemen herkes bir diyet programı tavsiye ediyor, bir diyet programı hazırlıyor. Herkes kendisi için uygun olan diyeti üç aşağı beş yukarı bilir. Yada bu konuyla alakalı bir diyetisyenden yardım alabilir. GAPS Diyeti olarak meşhur olan bu yöntem de az önce söylediğimiz diyet programlarından bir tanesidir. Diğerlerinden farkı mutlaka bulunuyor. Bu nedenle de milyonlarca kişi tarafından merak ediliyor. Hazırsanız başlayalım…

Gaps Diyeti Nasıl Yapılır?

Hemen hemen her diyet listesinde karbonhidratlar baş düşman olarak ilan edilir. Müttefiklerimiz ise doğal proteinler, vitaminler, zengin mineraller, yüksek lifler ve doğal yağlardır. Evet. Yanlış okumadınız. Yağlar da vücudumuz için gereklidir fakat doğal olanlarını tercih etmemiz gerekiyor.

devamı geliyor…

Bunları da beğenebilirsiniz...

BİR CEVAP BIRAKIN..

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.