Gülay Yalçın
  • 1
ANKET

Zeytinyağı tuz ruhu testi nasıl yapılır? Orjinal zeytinyağı nasıl anlaşılır?

  • 1

Anket sonuçları

Oy kullanabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.

Görüşünü belirt, ankete katıl...

Maalesef ülkemizde özellikle son zamanlarda gelen zamlardan sonra birçok şeyin sahtesi yapılmaya başlandı. Zeytinyağı da bundan nasibini alanlardan. Bu konuda birçok kişi sahte zeytinyağını anlamanın yolları nelerdir, hakiki zeytinyağı nasıl anlaşılır, orjinal zeytinyağı nasıl test edilir gibi soruların cevaplarını merak ediyor.

Orjinal zeytinyağı nasıl anlaşılır?

Bu konuda KP ailesi olarak yardımcı olabilirsek ne mutlu bize. Zeytinyağının orjinal mi sahte mi olduğunu anlamanın çok basit bir yolu var. Eğer evinizde tuz ruhu varsa -lütfen kullanırken çok dikkatli olun- bir bardağın içine biraz tuz ruhu koyunuz.

Sonrasında üzerine zeytinyağı diye satın almış olduğunuz yağı doldurunuz. Muhtemelen göreceğiniz görüntü aşağıda tuz ruhu, yukarıda zeytinyağı olacaktır. Daha sonra iyice bu iki maddeyi karıştırınız.

Sizin zeytinyağı orjinal mi sahte mi?

Eğer elde ettiğiniz sonuç yukarıdaki görselde paylaştığım soldaki resim gibiyse zeytinyağı orjinal demektir. Eğer değilse yani sağ tarafta görüldüğü gibi bardağın dibinde pembemsi veya mor renkte baloncuklar oluşmuşsa zeytinyağı sahtedir.

Bu konulara da göz atmak ister misin?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Bu kısımdan videoyu alacağınız kaynağı seçiniz.

Lütfen videonun sonundaki id numarasını giriniz. https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Örnek: 'sdUUx5FdySs'.

  1. Yalnız tuz ruhunu kullanırken çok dikkatli olun. Pencelerin açık olduğundan emin olun. Yaklaşmayın, mümkünse maske takın. Ciğerlerinize zarar verebilir. Ellerinizle dokunmayın, mutlaka eldiven kullanın. Çocuklarınızdan da uzak tutmayı unutmayın.