Gülay Yalçın
  • 1

Zayıflarken idrar rengi nasıl olur? Kilo verirken idrar kokar mı?

  • 1

Zayıfladığımı nasıl anlarım sorusu birçok kişi tarafından sorulan ve cevabı hayli merak edilen bir konudur. Peki ya zayıflarken idrar rengi? Bu da çok merak edilen konulardan biridir. Bununla alakalı İnternette pek fazla makale olmasa da elbette yorum yapan birileri olmuştur. Şimdi isterseniz bu konuya biraz açıklık getirelim.

Kilo vermek, eskiden beri insanların zorlandığı ve morallerini bozduğunu bir konudur. Kolay değildir çünkü. Bir insanın kilo almasından kolay bir şey olmadığı gibi kilo vermesinden zor da bir şey yoktur her halde. Çünkü 1 günde aldığınız kiloyu belki 1 haftada veremiyorsunuz. Maalesef metabolizmamız bu şekilde çalışıyor. Çünkü kendini en zor şartlara ayarlayacak şekilde hareket ediyor.

Bu noktadan hareketle insan olarak çok yemediğimiz zaman bir şey kaybetmeyecek hatta sağlıklı bir vücuda sahip olmuş olacağız. Spor salonlarına kilo vermek için değil, belki vücudumuzu daha düzgün bir şekle sokmak için gideceğiz. Umarım o günleri de yakında görürüz. 🙂

Zayıflarken idrar rengi ne olur?

Şimdi kilo verirken idrar rengi nasıl olur? Zayıflarken idrarımızın rengi değişir mi? Bu noktada şunu belirtmekte fayda vardır. Eğer kilo vermeye çalıştığınız zaman bol su tüketmiyorsanız idrar renginizde koyulaşma görülecektir çünkü toksinler idrarınızın rengini değiştirecek, içinizde çok tuttuğunuz zaman da size zarar vermeye başlayacaktır.

Fakat uzmanların sürekli su tüketin, bol bol su için demelerinin nedenlerinden biri de zaten budur. Bol su tükettiğiniz zaman toksinlerin vücudunuzda kalma süresini azaltacaksınız çünkü sık sık tuvalete çıkmak zorunda kalacaksınızdır. Böylelikle hem vücudunuzdaki yağların yakımı kolaylaşacak hem de toksinlerin vücudunuzdan atılması gerek terleme yoluyla gerekse idrar yoluyla hızlı olacaktır.

Eğer bol su tüketirseniz idrar renginizde koyulaşma meydana gelmeyecektir. Bu nedenle kilo verdiğinizi idrarınızdan anlayamazsınız. Hoş spor yapmazsanız ve çok su tüketmediğiniz zaman da idrarınızın renginde değişme meydana gelecektir. Bu durumda da kendi sağlığınızı riske atmış olacaksınızdır.

Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz? Tecrübeleriniz nelerdir? Paylaşabilir misiniz?

Bu konulara da göz atmak ister misin?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Bu kısımdan videoyu alacağınız kaynağı seçiniz.

Lütfen videonun sonundaki id numarasını giriniz. https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Örnek: 'sdUUx5FdySs'.

  1. Dilerseniz Öğrenci Portalı ismindeki internet sitesindeki benzer konuyu inceleyerek, orada paylaşılan yorumları okuyabilir ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

    https://www.ogrenciportali.com/yag-yaktigimizi-idrardan-nasil-anlariz/