Zeynep Kaplan
  • 1

Yemek siparişi indirim kuponları olmasaydı ne olurdu?

  • 1

10 yıl önce olsaydı İnternet için hayatımızla olan ilişkisini tarif etmek için pek fazla bir şey söyleyemezdim fakat bugün İnternet resmen bir parçamız gibi. Hayatımızın her alanında İnternet ile bağlantılı şeyler var. Sanal oyunlar, arkadaşlıklar, alışveriş mağazaları, bilgi edinme, resmi devlet işlemleri, evlenme, düğün işlemleri, ev kurma vs.. aklınıza ne geliyorsa (Kesinlik olamdığından %99.9 diyeyim) her şey internet üzerinden halledilebiliyor.

Bundan yemek sektörü de nasibini aldı. Yemek yiyebilmek için kalkıp restorana yahut lokantaya gitmenize gerek yok. Acıktınız mı? Kullanmakta olduğunuz yemek sipariş etme uygulamasına girin, siparişinizi verin ve bekleyin. Hepsi bu kadar.

Tabii fiyatlar da farklı olacak doğal olarak. Restorana gidip oturduğunuzda -örnek veriyorum- 25 TL ödeyeceğiniz bir dürüme internetten sipariş verdiğinizde 30-35 TL ödemeniz gerekebiliyor. Bu da doğal olarak size bu hizmeti verenlerin komisyonu yahut da restoranın eleman masrafları olmaktadır.

Fakat durun! Trendyol, Getir ve diğer kupon sitelerinden alacağınız indirim kuponları veya kampanyalar ile 30-35 yerine restorandan bile daha ucuza yemeğinizi alabiliyorsunuz. Mesela 25 TL olan 1 dürüm döner yerine 2 döner dürümü 20  TL’ye satın alıyorsun. Bu nasıl bir indirimdir?

Peki ya bu kampanyalar olmasaydı? O zaman ne yapardık? Biraz tartışsak mı?

Bu konulara da göz atmak ister misin?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Bu kısımdan videoyu alacağınız kaynağı seçiniz.

Lütfen videonun sonundaki id numarasını giriniz. https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Örnek: 'sdUUx5FdySs'.

  1. Yemek kuponları olmasaydı firmalar fiyatları düşük tutmak zorunda kalacaklardı bu da işlerine yaramayacaktı.