Gülay Yalçın
  • 1

Sperm yutunca hamile kalınır mı? Sperm yutmak gebe bırakır mı?

  • 1

Yıllardır birçok kişi tarafından merak edilen bir sağlık sorusudur bu. Özellikle genç kadınlar tarafından sperm yutmakla hamile kalınır mı sorusunun cevabı ilginç bir şekilde merak ediliyor. Burada kısaca bu konuya değinerek, açıklama yapmak istiyorum.

Şimdi değerli arkadaşlar öncelikle bu tarz konulara yaklaşırken bilimsel bir şekilde düşünmekte yarar var. Burada kimseye neden sperm yutuyorsun veya neden böyle bir şey yapma ihtiyacı duyuyorsun diye soracak, yargılayacak değiliz. Herkes istediği şeyi yapabilir, sonuçlarını da katlanır. Burada biz sperm yutarak bir insanın hamile kalıp kalmayacağını konuşacağız.

sperm yutmak hamile bırakır mı

Tıbben bu mümkün müdür?

İnsan anatomisine baktığımız zaman döllenmenin gerçekleşebilmesi veya başka bir deyişle sperm ile yumurtanın bir araya gelerek kadını hamile bırakabilmesi için rahimde bir araya gelmesi gerekiyor. Bazen rahim dışı gebeliklerin de görüldüğü tıp tarihinde görülmüştür fakat genel olarak bakıldığında normal bir ilişki sonrasında kadın hamile kalır ve normal gebelik süreci başlar.

Sperm yuttuğunuz zaman ne olur?

Ağız yoluyla aldığınız besinler direkt olarak mideye iner ve mide içerisinde mide asitiyle parçalanarak boşaltım sistemine aktarılarak, dışkı olarak atılır. Yani sperm yediğiniz zaman, midenizdeki asitin gücüyle parçalanarak etkisiz hale gelecektir. Velev ki etkisiz hale gelmediğiniz varsayarsak bile yumurtalıklara  ulaşmayacağından dolayı yine hamile kalmanız mümkün değildir.

Cinsel eğitim almak her zaman iyidir

Bu tarz soruları merak ediyor olmanız gayet normaldir tabii. Fakat ilişkiye girmeden önce mutlaka cinsellik eğitimi almanızda fayda vardır. Bazı şeylerin geri dönüşü olmadığından dolayı bir anlık heyecana kapılıp, yanlış işlere bulaşmamak en iyisi olacaktır.

Bu konulara da göz atmak ister misin?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Bu kısımdan videoyu alacağınız kaynağı seçiniz.

Lütfen videonun sonundaki id numarasını giriniz. https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Örnek: 'sdUUx5FdySs'.

  1. Biraz düşünmeye davet ediyorum. Sperm ile yumurtanın bir araya gelebilmesi için rahim ağzından bir erişimin olması gerekiyor. Yediğiniz ne olursa olsun, rahime ulaşması mümkün değildir. Bunun olması için midenizde delik olması gerekir ki bu defa da midedeki asitten dolayı iki saniye duramazsınız. Yani sperm yutmak ya da ağza almak gibi iğrenç bir şeyi yapmak hoşunuza gidiyorsa korkmayın, hamile kalmazsınız. Ama belki bakterilerden dolayı hasta olabilir yahut da ağız çevrenizde ufukların çıkmasına neden olabilirsiniz.