Gülay Yalçın
  • 1

Sağlık Bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları ve kullanıcı yorumları 2022

  • 1

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış zayıflama ilaçları ile alakalı detayları bu yazımda bulabileceksiniz. Zayıflama hapları, doktor kontrolünde kullanılması gereken, etken maddesi oldukça güçlü ilaçlardır. Burada paylaşılacak ürünler bitkisel zayıflama çayı yahut da gıda takviyesi değildir. Etken maddesi Orlistat olan ilaçladır.

Piyasada şu anda Sağlık Bakanlığı tarafından onay almış 3 farklı markaya ait ilaç bulunmaktadır. Bu ilaçların da farklı sayılardaki ambalajları mevcuttur. Doktorun uygun gördüğü şekilde kullanılması gerekiyor. Aksi halde sağlığınızda ciddi sorunlara yol açabilir.

Zaten doktorlar da son çare olarak bu ilaçları kullanıyor. Onlara sorsanız, kullandırtma taraftarı değiller fakat yine uzman diyetisyenlerin diyet önerileri ve metabolizmanıza uygun kullanım dozuyla doktorunuz size doğru bilgiyi verecektir.

Bakanlık onaylı zayıflama ilaçları

Bakanlık onaylı zayıflama ilaçları

Bu ifade sizi yanıltmasın. İnternette birçok üründe “Bakanlık Onaylı” ibaresi yer almaktadır. Genelde bu ibareler doğru olmakla birlikte dikkat ederseniz eğer “Sağlık Bakanlığı Onaylı” demediklerini de görürsünüz. Çoğu -nasıl oluyorsa artık- Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından onay almış ürünlerdir.

İnsan sağlığını ilgilendiren bu ürünlerin Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenmeden piyasada sanki Sağlık Bakanlığı tarafından onay almıştır yanıltıcı ibareleriyle satılıyor olması ayrı bir tuhaflıktır. Her neyse! Bu konuyu başka bir zaman tartışmaya devam ederiz. Biz şimdi asıl konumuza dönelim.

Onaylı zayıflama ilaçları

Piyasada -belki daha önce duyduğunuz- Thincal, Wanabi Forte ve Xenical zayıflama ilaçları 2021 yılında da Bakanlık tarafından onaylanmış zayıflama ilaçlarıdır.

  1. Thincal (Koçak Farma)
  2. Wanabi Forte (Avixa İlaç)
  3. Xenical (Roche ilaç)

Az önce de söylediğim üzere bu 3 ilaç, kilo vermede yardımcı olacak olan ilaçlardır. Mutlaka doktordan onay alındıktan sonra kullanım şekline uyularak alınmalıdır. Bu 3 ilacın da ortak noktası Orlistat denen etken maddenin kullanılıyor olmasıdır.

Yukarıda adları paylaşılan ilaçları daha önce kullandıysanız, tecrübelerinizi yorum alanından paylaşarak, başkalarına da yardımcı olabilirsiniz.

Bu konulara da göz atmak ister misin?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Bu kısımdan videoyu alacağınız kaynağı seçiniz.

Lütfen videonun sonundaki id numarasını giriniz. https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Örnek: 'sdUUx5FdySs'.

  1. Yukarıda bahsedilen bakanlık onaylı ilaçlardan en uygun fiyatlı olanı Thincal’dir. Etken maddesi Orlistat olan bu ilaçlardan diğerlerinin fiyatının yüksek olmasının nedenini bilmiyorum. Bildiğim, eczanelerde direkt olarak gidip alamadığınızdır. Doktor tarafından reçete edilen bu ilaçlar, obezite hastalarının tedavisinde kullanılıyor.