Ceren Doğan
  • 0

Karbondioksitli (CO2) Bıçak nedir? Özellikleri nelerdir?

  • 0

Bugün Youtube’da dolaşırken karşıma çıkan karbondioksitli bıçak videosunu izledim ve şok oldum. Orjinal adı “WASP Injector Knife” olan bu bıçağı Türkçeye WASP enjektör bıçağı olarak çevirebiliriz. Şimdilerde Amerika’da satışı serbest olan bu bıçak birinin vücuduna girdiği zaman, bıçağın içine yerleştirilen tüpteki 800 psi’lık basınç nedeniyle iç organların çoğunu patlatarak, ölümcül hasar veriyor.

karbondioksitli bıçak wasp

Baktım Amazon’da gerçekten de satılıyor. Satış fiyatı $109’dan başlayıp, $600’e kadar gidiyor. Bilmiyorum böyle bir bıçak neden yapılır? Hadi diyelim ki yapıldı neden herkese serbest bir şekilde satılır? Bunu kontrol eden kimse yok mudur?

Her ne kadar köpekbalıklarını öldürmek veya vahşi hayvanlara zarar vermek için üretilmiştir denilse de insan oğlunun eline böyle bir silahın geçmesi hayvanlardan daha çok insanlar üzerinde kullanılır gibime geliyor.

CO2’li Bıçak özellikleri

Bu bıçağın sapına küçük bir tüp yerleştiriliyor. Bu tüpün içinde bir basketbol topunun içine sığacak kadar sıkıştırılmış gaz bulunuyor. Bıçağın ucuna kadar uzanan bir kanal mevcut. Bu kanaldan eğer sistemi aktif edecek düğmeye basılırsa bu sıkıştırılmış gaz çıkmaktadır. Düşünün bu da 800 psi değerindedir.

Bu gaz vücudunuza girdiğinde önce donduracak, sonra organlarınızı patlatacak ve bunu belli bir süre boyunca soğukluktan dolayı hissetmeyeceksiniz. AŞağıdaki videoda karpuz üzerinde bir deney yapılmış. Karpuzun nasıl çatladığını görebileceksiniz.

Yorumlarınızı paylaşmayı unutmayınız lütfen.

Bu konulara da göz atmak ister misin?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Bu kısımdan videoyu alacağınız kaynağı seçiniz.

Lütfen videonun sonundaki id numarasını giriniz. https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Örnek: 'sdUUx5FdySs'.

  1. Burada paylaştığım videoda ise bir başka deneyi izleyebilirsiniz. Balistik jelin içinde nasıl patladığını bu videoda daha net bir şekilde görebilirsiniz.