Gülay Yalçın
  • 0

Green card olasılıkları: Bir kişiye green card çıkma olasılığı nedir?

  • 0

Her sene sadece 55 bin kişiye verilen green card ile alakalı son zamanlarda Türkiye’den de epey başvuru yapıldığını insanların Facebook gruplarında, forum sitelerinde ve diğer sosyal medya hesaplarında yaptıkları paylaşımlardan gözlemlemek mümkündür.

İyi de bir insana green card çıkma olasılığı nedir? Başvuru yapan kişilerin kazanma şansı ne kadar? Bu gibi sorular da green card başvurusu yapan kişilerin merak ettiği konulardandır.

Bu soruya cevap verebilmek için her sene kaç milyon kişinin yeşil kart çekilişine katıldığını bilmek lazım. Her ne kadar kesin rakamlar bilinmiyor olsa da her sene Türkiye’ye -diğer ülkelerin nüfuslarına oranla- 2000-3000 arası bir kontenjan veriliyor.

Bir kişiye green card çıkma olasılığı, kontenjan sayısı bölü başvuru yapan kişi sayısıdır. Yani diyelim ki kontenjanımızı 2500 olarak kabul edersek ve 2 buçuk milyon kişi de başvuru yapmışsa 2500/2500000=0.0001 olacaktır. Bu da 1 kişiye green card çıkma olasılığını 1000’de 1 yapar.

Tabii ki bu rakamlar örnek olarak verilmiş rakamlardır. Gerçek rakamları hiç kimse bilmediğinden dolayı kesin bir yargıda bulunmak doğru olmayacaktır. Eğer başvuru yapan kişi sayısı 2 buçuk milyondan fazlaysa bir kişiye green card çıkma olasılığı da doğal olarak düşecektir.

Green card başvuruları her sene aynı internet sitesinden yapılmaktadır. Eğer siz de başvuru yapmak istiyorsanız şuraya tıklayarak, resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bu konulara da göz atmak ister misin?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Bu kısımdan videoyu alacağınız kaynağı seçiniz.

Lütfen videonun sonundaki id numarasını giriniz. https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Örnek: 'sdUUx5FdySs'.