Gülay Yalçın
  • 0

Evlilik yani gerdek gecesi adet gününe denk gelirse ne olur?

  • 0

Hani çok düşük bir ihtimal de olsa bazen bazı kişilerin gerdek gecesi, adetli oldukları güne denk gelebilir. Böyle durumlarda ne olacağı burada tartışılıyor.  İslami açıdan gerdek gecesi adet gününe denk gelirse ne olur? caiz midir? haram mıdır?

Şimdi dini boyutu nasıldır tam emin değilim bu konuda fetva verecek durumda değilim ama bildiğim kadarıyla evlendiğiniz zaman eğer adet gününüze denk gelmişse bu evliliğinize engel değildir. Sadece dini açıdan kadın adetliyse erkekle birlikte olmaması gerekiyor. Erkeğin de bu konuda kadını hoş görüp, 1-2 gün beklemesi gerekiyor.

Fakat genel olarak bakıldığı zaman insanlar genelde ne zaman adet olacaklarını bilirler, tahmin ederler. Günümüzde en azından bu şekilde bir durumun olması pek mümkün değildir. Yine de böyle bir durum başına gelmiş olanlar ne yaptılar? Ne yapıyorlar veya bir kereden bir şey olmaz diyerek ilişkiye giriyorlar mı?

Bu konulara da göz atmak ister misin?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Bu kısımdan videoyu alacağınız kaynağı seçiniz.

Lütfen videonun sonundaki id numarasını giriniz. https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Örnek: 'sdUUx5FdySs'.

  1. Ben de bir cevap yazmış olayım. Kimi arkadaşlar adetli iken imam nikahı olur mu diye sorabilir. Cevap: Evet. Regl halindeyken nikah olmaz diye bir ayet ya da hadis yok. Sadece adetliyken ilişkiye girmek olmuyor. Onun dışında nikaha engel olan bir durum yoktur.

  2. E tabii ki bir şey olmayacak. Adet gününe denk gelirse erkek erkekliğini bilecek ve kadına dokunmayacak. Ayrıca gelin de mal değildir her halde. Adet gününe denk gelmeyecek şekilde düğünü organize ederler diye düşünüyorum. Tabii bazen istenmedik durumlar da olabilir değil mi 😀