Kübra Polat
  • 0

Evlenmeden önce karşılıklı konuşulması gereken konular nelerdir?

  • 0

Evlenmeden önce müstakbel eşinizle mutlaka karşılıklı oturup konuşmanız gereken bazı önemli konular vardır. Karşılıklı konuşulmadığında evliliklerin kısa sürede bozularak boşanmaların yaşanmasına sebebiyet verebilmektedir.

Bu yüzden hayatınızı birleştireceğiniz kişi ile açık konuşmak hem daha aydınlık hem de karşılıklı güven içinde ilerleyen bir evliliğin temelini atmaktadır.

Evlenmeden Önce Konuşulması Gereken Önemli Konular

Çocuk Sahibi Olmak İstiyor muyuz?

Evliliğin temel taşlarından biri olan çocuk sahibi olmak, evlenmeden önce fikir ayrılıklarını düzeltmek ve çıkış yolu bulmak için önceden konuşulması gerekmektedir. Siz deli gibi çocuk sahibi olmayı isterken, eşiniz çocuk istemiyor olabilir. Evlilik sırasında ortaya çıkan bu durum üzülmenize neden olacağı için konuşulup ortak bir kararla halledilmesi gerekmektedir.

Para Konusunda Konuşabiliyor muyuz?

Evlendiğiniz de önemli olan paranızı nasıl yöneteceğiniz değildir. Eşinizle para konusunda sakin bir şekilde konuşmanız ve neye ne kadar harcadığınız, evlenmeden önce birikimleriniz ile ilgili açıkça konuşmak evlendikten sonra yaşanacak sorunların ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

Bundan 30 veya 40 yıl sonra ne yapacağız?

Eşiniz evlenmekle ilgili sorduğunuz sorulara cevap veremiyor veya vermiyorsa oturup bu konuyu ayrıntılı bir şekilde konuşmanız gerekmektedir.

Ailelerimizle Ne Kadar Sık Görüşeceğiz?

Evliliklerden sonra gelin ailesiyle sık görüşmek isteyebilir, damat istemeyebilir bu tür çatışmaların çıkmaması için önce konuşulup ne kadar sıklıkta görüşüleceği ve ev ziyaretine gelmeden önce haber verilmesi gerektiği netleştirilmelidir.

Bu gibi konuları ilk olarak konuşmanız ve yeni bir hayata başlamanız daha sağlıklı bir ilişki sağlayacaktır.

Bu konulara da göz atmak ister misin?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Bu kısımdan videoyu alacağınız kaynağı seçiniz.

Lütfen videonun sonundaki id numarasını giriniz. https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Örnek: 'sdUUx5FdySs'.