Zeynep Kaplan
  • 0

En çok oynanan oyunlar sizce de çok fazla şiddet içermiyor mu?

  • 0

Dikkatinizi çekmiştir mutlaka! Şu anda internette veya video oyunlarda en popüler olan, en çok oynanan oyunların çoğunda ya insan öldürme yahut da yaralama, bir şeylere zarar verme temaları yoğun şekilde karşımıza çıkıyor.

Yahut da bu tarz oyunlar insanların hoşuna gittiğinden dolayı zaten popüler hale geliyor. Bunun insan psikolojisindeki yeri nedir?

Doğamızda öldürmek, yok etmek, yaralamak gibi duygular daha mı ağır basıyor. Yani kanunların bizi engellemesinden dolayı insanları öldürmüyor olmamız veya yaralamıyor olmamız bunun doğamızda olmadığı anlamına gelmiyor.

İnsan yerine maalesef toplumumuzda ve başka ülkelerde de gördüğümüz hayvanlara zarar verme, doğaya zarar verme, tahrip etme gibi ihtiraslarımızı başka şeylerden çıkartma eğilimi baş gösteriyor.

Olay sanal olunca, gerçekte kimseye zarar vermeyince de oyunlardaki öldürmeler, yaralamalar gayet normal, gayet sıradan gelmeye başlıyor.

Sizce bilinçli bir şekilde bir şeylere hazırlanıyor muyuz yoksa insan doğası, zaman geçtikçe aslına mı dönüyor? Son zamanlarda artan cinayet vakaları, yaralama olayları bunlara örnek olabilir mi?

Bu konulara da göz atmak ister misin?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Bu kısımdan videoyu alacağınız kaynağı seçiniz.

Lütfen videonun sonundaki id numarasını giriniz. https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Örnek: 'sdUUx5FdySs'.