Gülay Yalçın
  • 0

Aralıklı oruç diyeti yapanlar ve if diyeti kullanıcı yorumları [2022]

  • 0

Aralıklı oruç diyeti, son zamanlarda popüler olan ve birçok kişinin kafasında soruları olan bir diyet programıdır. Temel mantık 16 saat aç kalıyorsunuz, 8 saat içerisinde de yemek yiyorsunuz. Yani aslında bildiğimiz ramazan orucunun biraz daha farklı versiyonudur.

Hangi diyet programı uygularsanız uygulayın, mutlaka dikkat etmeniz gereken noktaları olacaktır. Elbette ki aralıklı oruç diyetini uygulayacağınız zamanda belli başlı kurallara uymak zorunda kalacaksınız. Mesela kendinize bir periyot belirlemeniz gerekiyor.

Bu periyodu 16 saat aç kalacak, 8 saat yemek yiyecek şekilde düzenleyeceksiniz. İsterseniz gece 10 sabah 6 arası yemek yiyin isterseniz sabah 10 akşam 6 arası yemek yiyin ama mutlaka 16 saat boyunca aç kalmanız gerekiyor.

Şimdi en çok merak edilen soru ise hiç mi bir şey yenilmeyeceği ile alakalıdır. Hayır. Tabii ki 16 saatlik zaman zarfında elma olur, portakal olur veya hafif başka meyve-sebzeler olur.. bunları tüketebilirsiniz fakat genelde su içilmesi veya bitki çayları tüketilmesi tavsiye ediliyor.

Yine 8 saatlik yemek yeme zarfında da her şeye abanmamak gerekiyor. Yediklerinizi yine kontrol altında tutmalısınız. Yemeklerinizde karbonhidratlı yiyeceklere, yağlı yiyeceklere yer vermeyeceksiniz veya çok az yer vereceksiniz. Bununla alakalı detaylı bir içerik hazırlamaya çalışacağım ilerleyen günlerde.

Aralıklı oruç diyeti detayları

Şimdilik dilerseniz daha önce okuduğum bir yazıyı okuyarak, diyet programı hakkında biraz bilgi sahibi olabilirsiniz. Hemen aralıklı oruç diyeti bağlantısına tıklayarak ilgili yazıya gidebilirsiniz.

Bu konulara da göz atmak ister misin?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Bu kısımdan videoyu alacağınız kaynağı seçiniz.

Lütfen videonun sonundaki id numarasını giriniz. https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Örnek: 'sdUUx5FdySs'.

  1. Gülay hanım eşim uyguladı bu yöntemi. 3 ay gibi bir süre zarfında 20 kilo kadar verdi. Çok değişti desem abartmış olmam. Adam 130 kilodan 110 kiloya düştü. Ama çok zorlandı ilk başlarda. Sonrasında zaten alışıyor insan. Artık bir yemek görünce midesi tiksiniyor. Gittikçe de veriyor kiloları. İnşallah evlendiğimiz zamanki haline döner 🙂