Gülay Yalçın
  • 1

Apolas Lermi ne demek? Apolas’ın anlamı nedir?

  • 1

Apolas Lermi, Trabzon’un Tonya ilçesinde 1986 yılında doğmuş olsa da İstanbul’da büyümüş bir Karadeniz halk müziği sanatçısıdır. Adının değişikliğinden dolayı sosyal medyada epey konuşulan bir isimdir. Açıkçası tanınmasında adının da etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum.

Apolas Lermi’nin anlamı nedir?

Ben de apolas lermi ne demek diye merak ettiğim için biraz araştırdım. Sonrasında kendi facebook sayfasındaki şu videoyu izledim. Bu videoda kendi adından dolayı kendisine laf atanlardan, hakaret edenlerden üzgün olduğunu görebiliyoruz.

Apolas Lermi’nin gerçek adı Abdurrahman Lermi olup, İstanbul’daki arkadaşları kendisini çoğu zaman “Apo” ya da “Apolas” diye çağırdığından dolayı sahnede bu ismi kullanmayı tercih etmiş. Lermi ise zaten ailesinin soyadı olduğundan dolayı Apolas Lermi, Türkiye’de hiç alışık olmadığımız bir isim. Bence gayet güzel bir sahne adı olmuş. Başarılarının devamını dilerim.

Apolas Lermi’nin Başka Dillerdeki Anlamları

Bu arada Google Translate’i kullanarak başka dillerdeki anlamlarına da baktım. Kulağa daha çok Yunanca geliyor olsa da başka dillerde de anlamları varmış. Apolas’ın başka dillerdeki anlamları şu şekildedir:

  • Yunanca: Eğlence
  • Ermenice: Özür Dilerim
  • Rusça: Kusura Bakma
  • İngilizce: Kusura Bakma (galiba Google bunu apologize kelimesinden dolayı böyle algılıyor.)
  • Bengalce: Elmalar

Tabii bu bulduklarım tam anlamları olmayabilir. Neticede Google Çeviri de çok fazla iyi çeviri yapamıyor. Her neyse Apolas Lermi’ye kariyerinde başarılar dilerim. Müziği gayet güzel, kulağa hoş geliyor. Sizce?

Bu konulara da göz atmak ister misin?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Bu kısımdan videoyu alacağınız kaynağı seçiniz.

Lütfen videonun sonundaki id numarasını giriniz. https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Örnek: 'sdUUx5FdySs'.