Gülay Yalçın
  • 2

Ailecek izlenecek türk dizileri: Gönül Dağı (TRT)

  • 2

Uzun zamandır TV izlemiyordum desem yalan söylemiş olmam. Birçok nedenim var TV izlemiyor olmamın. Bunlardan birisi de adam akıllı programların artık TV’de yer almıyor olmasıdır.

Birkaç hafta önce bir arkadaşımı ziyaret ettim. TV’de TRT açıktı. O esnada da Gönül Dağı isimli bir dizi oynuyordu. Gayr-i ihtiyari dikkatimi çekti dizideki açık seçik sahnelerin olmaması,  argo veya kırıcı ifadelerin yerine güzel sözlere yer verilmiş olması dikkatimi çekti.

Gönül dağı dizisi yorumları

Zannedersem ziyaret ettiğimde 43. bölüm yayınlanıyordu. Eve vardığımda 1. bölümden itibaren izlemeye başladım. Şu anda 13. bölüme gelmiş bulunuyorum. Gerek dizideki samimiyet gerek senaryo, gerekse tek bir başrol yerine dizideki herkesin birer başrol olması hoşuma gitti.

Bir kere daha görmüş oldum ki dizilerde yaşatılan sahte aşkların öpüşme olmadan, karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde yaşanabiliyormuş. Tabii bunu birçok yapımcı firma ya da TV sahibi istemez. Çünkü onlara reyting denilen şey lazım.

Reyting uğruna toplumun ahlakının yozlaşmasının, yeni jenerasyonun kültüründen uzak yetişmesinin bir önemi yok. Hele ki Türk toplumunun gelenek ve görenekleri kimsenin umurunda değil. Bunu da şimdiye kadar yayınlanan dizi-filmlerden görmek mümkündür.

Gönül Dağı çocuklar namaz sahnesi

Ailecek izlenecek Türk dizileri

Başlığı atarken ailecek izlenecek türk dizileri diye çoğul bir ifade kullandım. Bunun nedeni ise sizlerin de bu tarz aile ile izlenebilecek dizileri bu başlık altında paylaşmanızdır. Sizin de böyle takip ettiğiniz diziler veya filmler varsa bunu diğer forum üyeleri ile paylaşabilirsiniz.

Bu konulara da göz atmak ister misin?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Bu kısımdan videoyu alacağınız kaynağı seçiniz.

Lütfen videonun sonundaki id numarasını giriniz. https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Örnek: 'sdUUx5FdySs'.

  1. Gönül Dağı dizisini severek izliyorum, hiç bir bölümünü kaçırmıyorum. En sevdiğim gönül dağı şarkısı İpek Karabağır’ın söylediği Aşk imkânsızı severmiş sen de haklısın (inci misali şarkısı) olsa da aslında bütün şarkıları ayrı bir güzel.

  2. Hiç bitmesini istemediğim dizilerden biridir gönül dağı. Özellikle Ramazan ile Asuman aşkı bana dokunan hikayelerden biridir.