Latife Şaşkın
  • 1

7 yaşında oğlum yemek yemiyor iştahı yok ne yapmalıyım?

  • 1

Kızlar 7 yaşında bir oğlum var. Kilosu doktorun dediğine göre çok normal. Bu yaşta çocuklar böyle yapabiliyormuş ama bir anne olarak içim gidiyor. Oğlum doğru düzgün bir şey yemiyor.

Çeyrek ekmeği yedirene kadar akla karayı seçiyorum. Vitaminlerle destek veriyorum ama doğal beslenme varken neden vitamin hapları vereyim ki. Şu anda kilosu 25.

Endişelerim sonraki yaşlarda gelişiminin olmaması yönünde. Ne yapmam gerkiyor. Çocuklar için iştah açıcı besinler, gıdalar nelerdir? Tecrübeli anneler yazabilirler mi?

Bu konulara da göz atmak ister misin?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Bu kısımdan videoyu alacağınız kaynağı seçiniz.

Lütfen videonun sonundaki id numarasını giriniz. https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Örnek: 'sdUUx5FdySs'.

  1. Allah yardımcınız olsun. Kolay bir durum değil. Doktor normal diyorsa çok üstüne gitmeyin bence. Neticede tahlillerinde eksik bir şey olsaydı doktor mutlaka söylerdi. En azından söylemesi gerekirdi. Ama yine de üzüm pekmezi, bal tarzı şeyler vererek iştahını açtırabilirsiniz. Ya da sevdiği yemeklerin içine sebze katarak, en azından sebze yemesini sağlayabilirsiniz.

  2. Latife hanım, iştah açıcı gıda takviyeleri var. İştahının açılmasına, acıkmasına yardımcı olur. Bunun haricinde bence evde kuralları siz koyun. Yani çocuğunuza sizin hazırladığınız yemekleri yemesi konusunda ısrarcı olun. Önceleri hediyelerle, ödüllerle onu sevindirim. Zaman içinde kendisi alışacaktır bu duruma.