Kadınlar Portalı
Kadınlara Özel Bilgi Sitesi

Adet Sancısına Ne iyi gelir? Evde Bitkisel Çözüm

Kızlar! Bu yazımda adet sancısına ne iyi gelir, bunun için evde ne yapılabilir sorusuna cevap verdim. Siz de sancılı adetlerden bitkisel çözüm yolları ile kurtulmak istiyorsanız aşağıda anlattığımız yöntemleri evde uygulayabilirsiniz.

0 82

Hanımların büyük sorunlarından biri olan adet döneminde öyle sancılar çekiliyor ki çeken bilir derler ya işte o türden. Bu yazımda adet sancısına ne iyi gelir, evde bitkisel çözüm olarak adet ağrılarını gidermek için neler yapılabilir gibi sorulara birkaç öneri ile cevap vereceğim. Ergenlik dönemine girildikten sonra başlayan adetler kimi bayanlarda hiç hissettirmeden geçip giderken kimilerinde ise bıçaklanmışçasına sancılı, ağrılı geçmektedir. O acıyı yaşayan bilir derler ya aynen öyledir. Kimi zaman sancılar şiddetini o kadar arttırır ki insan yürüyemez hale gelir, yerlerde kıvranır durur. Bir yandan bekleyen işler, yapılacak görevler vs.. diğer yandan adet sancısı… İşte tam da o anda her şeyin canı cehenneme diyerek o anın geçmesi için Allah’a dua etmeye başlamaktan başka birşey gelmiyor insanın elinden..

Peki adet sancısına ne iyi gelir, evde bir çözüm yolu bulunamaz mı ya da eczanelerde satılan ilaçlar yok mu? Var. Evde adet sancıları için birkaç pratik yöntem uyguladıktan sonra en azından ağrılardan kurtulabilirsiniz. Hem doğal olması hem de maliyetinin çok düşük olması ise ayrı bir güzelliktir.

Adet sancısına ne iyi gelir

Zannedersem bu yazıyı okuyup evde uyguladıktan sonra birçok kadın www.kadinlarportali.net sitesine teşekkürlerini ileteceklerdir diye umud ediyorumç.. Öncelikle adet sancılarını azaltmak için sıcak bir tampon uygulayınız. Sıcak tamponu nasıl uygularım? Normal bir havluyu elinize alarak ütünüz ile yanmayacak şekilde ısıtınız. Kendinizi yakmamak için lütfen dikkatli olunuz. Çok fazla sıcak olmayacak fakat çok ılıkta olmayacak. Ütü yardımı ile havluyu ısıttıktan sonra karın bölgenizi kapatacak şekilde havluyu göbeğinizin üzerine koyun ve bir süre bekleyiniz. Sancılarınızın azalması için sürekli olarak sıcak tutmanız gerekiyor. Dilerseniz ütünün buharıyla da havlunuzu ısıtarak kullanabilirsiniz.

Bunun dışında bitki çayları ya da sıcak içecekleri içerek de ağrıları bir nebze olsun azaltabilirsiniz. Belki o sancılı adete ağrıları geçmez ama en azından acısı bir nebze olsun azalır. Yemek işine de dikkat etmeniz iyi olur. Bir defa yemektense az az fakat sürekli yemek sizin için iyi olacaktır. Eğer yapabiliyorsanız doğru bölgeye, doğru bir şekilde masaj yapınız. Bu da adet sancısına iyi gelecektir.

Bunun dışında eğer yorgunsanız ve uzanacaksanız düz yatmak yerine yan yatınız. Zira sırt üstü yatmak ya da yüz üstü yatmak sancılarınızı arttıracaktır. Kalbinizin olduğu tarafa değil de sağ tarafınıza yatarsanız ağrılarınız azalacaktır. Bunun dışında yine uzanmayla ilgili bir tavsiyede bulunabiliriz. Eğer uzanmışsanız ayaklarınızı biraz yukarıda tutunuz.

Ne Düşünüyorsunuz?

Evet kızlar. Bu yazımızda evde uygulayabileceğiniz adet sancısına ne iyi gelir sorusuna birkaç cevap verdik. Bu yöntemleri uyguladığınızda sancınız kesinlikle geçecektir demiyoruz fakat en azından bir nebze olsun ağrılarınız dinecek, biraz nefes alacaksınız. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

Bunları da beğenebilirsiniz...

BİR CEVAP BIRAKIN..

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.